Не лише прискорене серцебиття — ознака сильного стресу

Не лише прискорене серцебиття — ознака сильного стресу

Зазвичай стрес проявляється болем у животі, діареєю, прискореним диханням чи головним болем напруги. Однак ці симптоми можуть бути більш специфічними. Ось деякі з них.

Підвищена чутливість до запахів та звуків

Дослідження показують, що підвищений рівень гормонів стресу в організмі змушує людей точніше визначати запахи. Це пов’язано з тим, що у часи підвищеного стресу мозок працює старанніше. Він намагається по запаху визначити загрозу, що насувається. Те ж саме стосується і навколишніх звуків, які ми намагаємося несвідомо ідентифікувати. Звідси й стійкий дзвін у вухах у стані напруженості.

Позіхання

У людей, які борються з надмірним занепокоєнням, позіхання може бути характерною реакцією на проблеми з диханням. Таким чином організм регулює рівень кисню.

Часте сечовипускання

Нервова полакіурія є поширеним симптомом неврозу чи депресії. При цьому часто йдеться не про сечовипускання: це швидше відчуття постійного тиску на сечовий міхур.

Сивіння волосся

Синдром Марії-Антуанетти, чи сильне посивіння у відповідь на сильні емоції, — явище рідкісне. Дослідження вчених Гарварда (США) та Університету Сан-Паулу (Бразилія) показали, що на поверхні меланоцитів, що продукують барвник, знаходяться β2-адренорецептори, що реагують на адреналін. Це і викликає сивину волосся.

Підвищена чутливість до болю

У людей, які постійно напружені, навіть простий головний біль протікає сильніше. Експерти пояснюють це тим, що стрес пригнічує дію гормонів, які допомагають долати біль.

Проблеми зі шкірою

Частий стрес може викликати всілякі дерматологічні проблеми, такі як свербіж, висипання, печіння, оніміння. Постійна напруга може виявлятися у відчутті холоду в ногах або руках.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама