Не тільки кава може стати причиною розвитку безсоння: дієтолог

Дата створення: 25 Травня 2023
Дата оновлення: 25 Травня 2023
Не тільки кава може стати причиною розвитку безсоння: дієтолог

Страви швидкого приготування, солодощі та гострі сири можуть завадити спокійному сну

Дієтолог Кері Габріель вважає, що рясне приймання їжі перед сном може призвести до печії та ентерогастрального рефлюксу. Щобільше, саме хвора їжа здатна спричинити порушення сну. Ось основні продукти-провокатори.

Напівфабрикати: багато жирів та солі

— Вночі слід уникати продуктів із високим вмістом насичених жирів: вершкового масла, морозива та смажених продуктів, таких як картопля фрі, — розповідає дієтолог.

Як правило, такі ж продукти дуже солоні. Та з’їдені ввечері, вони можуть викликати напад спраги вночі.

Дослідження, опубліковане в Journal of Clinical Sleep Medicine («Журнал клінічної медицини сну»), показало, що люди, які споживали продукти з вмістом насичених жирів протягом дня, мали міцніший сон.

Смузі: обережно, цукор!

Надмірна кількість цукру, що міститься в смузі, пов’язана з багатьма проблемами зі здоров’ям, включаючи діабет, збільшення кров’яного тиску та ожиріння печінки. Вони також можуть ускладнити сон.

Сир прискорює роботу серця

Не всі сири містять триптофан — амінокислоту, яка може допомогти вам розслабитись та заснути. Лікарі клінікою Майо (США) радять не вживати таких зрілих видів сирів, як чедер, грюєр і пармезан. Вони містять багато тираміну — амінокислоту, яка прискорює роботу серця.

Гострі соуси викликають рефлюкс

— Кислотний рефлюкс може посилюватись під час сну. Адже коли ми лежимо, суміш шлункової кислоти та перевареної їжі може відступити в стравохід, — пояснила Керрі Габріель в інтерв’ю Everyday Health («Здоров’я на кожен день»).

Після вживання гострої їжі варто почекати щонайменше три години перед сном. Деякі дослідження підтверджують, що продукти, які містять капсаїцин, що відповідає за гостроту, можуть заважати сну.

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама