

Згідно з дослідженням вчених Гарвардської медичної школи (США), кожна 30 людина у світі зазнає труднощів з розпізнаванням облич. Однак ця проблема зустрічається набагато частіше
Про «лицьову сліпоту» заговорили у 2013 році завдяки Бреду Пітту. В інтерв’ю актор несподівано зізнався, що страждає на прозопагнозію — стан, який заважає йому розпізнавати обличчя.
— Багато людей мене ненавидять: думають, що я їх не поважаю, — поскаржился голлівудський артист журналістам Esquire.
Термін «прозопагнозія» у 1947 році ввів у наукову літературу німецький невролог Йоахім Бодамар. Це захворювання спричинене порушенням у роботі головного мозку, при якому людина не може розпізнавати обличчя інших.
Прозопагнозія може бути:
До цього часу вважалося, що прозопагнозія вражає близько 2% населення, але останнє дослідження показує, що таких хворих набагато більше.
Американські фахівці довели, що «лицьова сліпота» — це не розлад, а скоріше його спектр різного ступеня важкості. Так, з 3341 добровольця, які взяли участь у дослідженні, у 31 було діагностовано повноцінну прозопагнозію, а ще у 72 — легшу її форму. Це говорить про те, що на прозопагнозію страждає 3% населення, або кожна 33 людина у світі.
Читайте також: Зайвий альтруїзм може вказувати на розвиток хвороби Альцгеймера: вчені