Небезпечний верблюжий грип, який відноситься до COVID-19, загрожує Європі

За оцінками експертів, верблюжий грип з 2021 року по листопад 2022 року викликав 2600 інфекцій, летальність яких склала 34–36%. Однак у 90% випадках він передається від одногорбих верблюдів до людини та лише у 10% випадках — при тісному контакті людей
Вірус Mers-CoV, або близькосхідний респіраторний синдром, був відомий протягом останніх 10 років на Близькому Сході. Однак є побоювання, що після повернення вболівальників із чемпіонату світу в Катарі він може спалахнути й в Європі.
Коронавірусна інфекція близькосхідного респіраторного синдрому (БКРС-КВ) — гостре інфекційне захворювання, що викликається зонним вірусом, в такому випадку передається верблюдами людям. Вважається, що цей зооноз зародився у кажанів і пізніше передався верблюдам.
Вірус Mers-CoV вражає дихальні шляхи та належить до сімейства COVID-19. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), це захворювання може виявлятися легкими симптомами у дихальних шляхах, але у багатьох випадках спостерігаються важкі пневмонії та навіть летальні наслідки.
БКРС зазвичай викликає важку гостру респіраторну хворобу, що характеризується лихоманкою, кашлем та утрудненим диханням. Смертність становить близько 35%.
Симптоми верблюжого грипу:
- лихоманка;
- кашель;
- утруднене дихання;
- шлунково-кишкові симптоми, такі як діарея;
- у деяких випадках пневмонія.
Читайте також: Вірус COVID-19 залишається на продуктах та упаковках супермаркетів