Недосолена їжа небезпечна для серця: дослідження

Дата створення: 01 Березня 2023
Дата оновлення: 20 Квітня 2023
Недосолена їжа небезпечна для серця: дослідження

Відповідно до рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), на день необхідно споживати 5–6 г солі. Надлишок її небезпечний. Однак і зниження рівня хлориду натрію нижче за норму може викликати проблеми у людей з недостатністю кровообігу і навіть стати причиною смертності

При серцевій недостатності серцевий м’яз занадто слабкий, щоб перекачувати кров. Тому багато лікарів рекомендують дієту з низьким вмістом хлориду натрію для полегшення типових симптомів захворювання. Однак і нестача солі, до 2,3 г на день, може збільшити ризик передчасної смертності.

Таких висновків в результаті досліджень дійшли фахівці Медичної школи Університету Крейтона в Омаху (США). Вони проаналізували харчування 3500 пацієнтів із серцевою недостатністю. Виявилося, що ті хворі, які споживали солі менш як 2,3 г щодня, на 80% частіше вмирали на відміну від тих, чия дієта містила понад 2,5 г натрію.

— Обмеження натрію є дієвим способом лікування серцевої недостатності. Але необхідно дотримуватися безпечного рівня споживання солі, а не надмірного обмеження, — сказав керівник дослідження, доктор Анірудх Палічерла, передає Radio ZET.

Дослідження подано на щорічній науковій сесії Американського коледжу кардіологів.

Читайте також: Серцеві захворювання можуть виникнути протягом 1,5 років після COVID-19

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама