Неможливість утримати баланс на одній нозі протягом 10 секунд може вказувати на діабет

Дата створення: 27 Червня 2022
Дата оновлення: 17 Квітня 2023
Неможливість утримати баланс на одній нозі протягом 10 секунд може вказувати на діабет

А також на підвищений ризик смерті протягом семи років

Команда дослідників, включаючи експертів із Бристольської медичної школи (Великобританія), вивчила дані про 1 702 людей віком від 51 до 75 років із Бразилії. Усіх учасників, у рамках перевірки здоров’я, попросили стати на одну ногу та утримувати протягом 10 секунд без будь-якої додаткової підтримки. Для уникнення похибок, вони мали зняти взуття та шкарпетки, а також помістити передню частину вільної ноги на задню частину нижньої частини протилежної ноги, тримаючи руки вздовж стегон і дивлячись уперед.

Кожна п’ята людина (20%) не змогла пройти тест. Нездатність це зробити збільшувалася віком: 54% респондентів віком від 71 до 75 років не змогли залишатися збалансованими на одній нозі протягом 10 секунд у порівнянні з 5% учасниками віком від 51 до 75 років. При цьому серед тих, кому було від 56 до 60 років, такі невдачі спостерігалися у 8% осіб, віком від 61 до 65 років — до 18% осіб, і віком від 66 до 70 років — 37%. Ті, хто не зміг пройти тест, були не тільки старшими, але й також страждали надмірною вагою та діабетом.

Фахівці спостерігали за учасниками та після проведення експерименту. Протягом семи років після нього померло близько 17,5% людей, а серед учасників, які пройшли тест, лише 7%. Вчені дійшли висновку, що неможливість встояти без опори на одній нозі протягом 10 секунд пов’язана зі збільшенням ризику смерті на 84%.

Дослідження було опубліковано в Британському журналі спортивної медицини.

Читайте також: Щоденні прогулянки продовжують життя

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама