Непомітні пустули можуть збільшити ризик розвитку інсульту на 30%: лікарі

Лікарі б’ють на сполох. У червні було зафіксовано 132 486 випадків вітряної віспи. Якщо тенденція продовжиться, слід очікувати епідемію цього інфекційного захворювання.
За статистикою, у кожної третьої людини після перенесеної віспи спостерігається оперізувальний лишай. Особливо вразливі пацієнти віком від 50 років.
— Поперечний лишай — це реактивація сплячої хронічної інфекції, спричиненої вірусом вітряної віспи. Хвороба здебільшого вражає людей зі зниженим імунітетом, — пояснили фахівці Національного інституту гігієни Польщі, цитує портал Poradnik Zdrowie.
Для лишаю, що оперізує, характерні гнійнички, які з’являються на тілі. Окулярний оперізувальний лишай або генералізований оперізувальний лишай викликає хворобливі висипання по всьому тілу. Як і у випадку з вітряною віспою, такі бульбашки наповнені рідиною. Вони знаходяться в області міжреберних нервів, що є однією з причин сильних болів.
Зазвичай ураження шкіри гояться близько місяця. Однак відомі випадки, коли невропатії зберігаються протягом трьох місяців і більше.
Лікарі радять за появою таких пустул негайно звернутися за медичною допомогою. Згідно з дослідженням, яке було опубліковано в журналі Американській кардіологічній асоціації, оперізувальний лишай підвищує ризик розвитку серцевих нападів та інсультів на 30% і зберігається протягом 12 років після зараження.