Нестача сну підвищує ризик смертності на 25%: вчені

Нестача сну підвищує ризик смертності на 25%: вчені

Вважається, що повноцінний сон повинен тривати від семи до дев’яти годин. Його недолік, як і надлишок, може спровокувати появу тяжких захворювань, вважають дослідники Університетського коледжу Лондона (Великобританія). 

Нестача сну скорочує життя

Вчені давно довели, що тривалість сну пов’язана з виникненням тих чи інших захворювань. Однак досі цей зв’язок був не зрозумілий для літніх людей, які, як правило, схильні до багатьох хронічних недуг.

Англійські вчені провели дослідження за участю 7864 осіб у віці 50, 60 та 70 років. Вони проаналізували тривалість сну кожного учасника з хронічними захворюваннями, такими як цукровий діабет ІІ типу, хворобами серця та онкологією, які з’явилися у них протягом 25 років.

Як виявилося, люди у віці 50 років, які спали п’ять годин у добу або менше, протягом 25 років були схильні на 20% частіше розвитку одного з такого хронічного захворювання і на 40% частіше — двом, на відміну від тих респондентів, що спали до семи годин. Також дослідники виявили, що нестача сну підвищувала ризик смертності на 25%. Це цілком зрозуміло: адже короткий сон пов’язані з важкими хронічними захворюваннями, у яких ризик летальності дуже високий.

Тривалий сон небезпечний недоумством

Фахівці також проаналізували, як сон, який триває щонайменше дев’ять годин, впливає на здоров’я. У здорових людей віком 50 років надлишок нічного відпочинку не викликав двох або більше хронічних захворювань, так звану мультиморбідність. Однак у людей, які мали хронічне захворювання, тривалий сон збільшував ризик розвитку іншого хронічного захворювання на 35%.

Згідно з іншими дослідженнями, тривалий сон негативно впливає на серцево-судинну систему, що підвищує ризик ішемічної хвороби серця (ІХС). А збій в активності мозку провокує погіршення пам’яті, розвиток деменції, аж до появи хвороби Альцгеймера.

Фахівці нагадують, що оптимальна тривалість сну  становить 7–8 годин. Протягом цього часу відбувається регенерація та відновлення організму, у тому числі відновлення м’язів, оновлення клітин, консолідація пам’яті та обробка інформації, отриманої протягом дня.

Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Чому банани слід включати у свій щоденний раціон
Банані не лише смачні, а й корисні. Вони багаті на...
Вино може запобігти розвитку інсульту: лікар
За даними Всесвітньої організації боротьби з інсул...
Реклама