Нестача сну викликає суїцидальні думки: вчені

Про те, що сон впливає як на фізичний стан, так й у душевний, відомо давно. Проте недавнє дослідження, опубліковане в журналі Psychiatry Research, показало: позбавлення сну призводить до суїцидальних думок. Для цього достатньо однієї безсонної ночі.
Експерти вивчили дані понад 100 осіб віком від 18 до 35 років. Ті з них, хто зазнавав труднощів із засинанням, зазнавали високого ризику розвитку суїцидальних думок.
Раніше проведені дослідження показали, що порушення сну пов’язані з розвитком депресії. У пацієнтів, які не висипаються, мозок не відчуває фаз спокою та комфорту. Вони можуть спати багато вдень і при цьому почуватися розбитими, а вночі страждати від частих пробуджень та кошмарів. Це викликає тривалу депресію.
Коли ми спимо, відновлюється весь організм, включаючи нервову систему та нейротрансмітери, які відповідають за отримання подразників протягом дня. Якщо ж вони не відновлюються повною мірою, то виникають проблеми з пам’яттю, порушення концентрації уваги, емоційна нестабільність. Сонний мозок працює набагато повільніше, недуги стають все більш обтяжливими та все важче заснути.
Щоб розірвати це порочне коло, вчені радять висипатися: дотримуватися гігієни сну, не зловживати кавою та алкоголем, дотримуватися режиму. Якщо ж не вдається заснути, не слід змушувати себе зробити це: ефект може бути протилежним. Найкраще звернутися до лікаря, який допоможе розв’язати цю проблему.