Нестача сну викликає суїцидальні думки: вчені

Нестача сну викликає суїцидальні думки: вчені

Про те, що сон впливає як на фізичний стан, так й у душевний, відомо давно. Проте недавнє дослідження, опубліковане в журналі Psychiatry Research, показало: позбавлення сну призводить до суїцидальних думок. Для цього достатньо однієї безсонної ночі.

Експерти вивчили дані понад 100 осіб віком від 18 до 35 років. Ті з них, хто зазнавав труднощів із засинанням, зазнавали високого ризику розвитку суїцидальних думок.

Раніше проведені дослідження показали, що порушення сну пов’язані з розвитком депресії. У пацієнтів, які не висипаються, мозок не відчуває фаз спокою та комфорту. Вони можуть спати багато вдень і при цьому почуватися розбитими, а вночі страждати від частих пробуджень та кошмарів. Це викликає тривалу депресію.

Коли ми спимо, відновлюється весь організм, включаючи нервову систему та нейротрансмітери, які відповідають за отримання подразників протягом дня. Якщо ж вони не відновлюються повною мірою, то виникають проблеми з пам’яттю, порушення концентрації уваги, емоційна нестабільність. Сонний мозок працює набагато повільніше, недуги стають все більш обтяжливими та все важче заснути.

Щоб розірвати це порочне коло, вчені радять висипатися: дотримуватися гігієни сну, не зловживати кавою та алкоголем, дотримуватися режиму. Якщо ж не вдається заснути, не слід змушувати себе зробити це: ефект може бути протилежним. Найкраще звернутися до лікаря, який допоможе розв’язати цю проблему.

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Профілактика ГРВІ
Захисні заходи в сезон ГРВІ та ГРЗЛікарські препар...
С-реактивний білок при ГРВІ
Що таке С-реактивний білокАналіз на С-реактивний б...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама