Нестійка хода або запаморочення вказують на розвиток раку задовго до його появи

Дата створення: 07 Березня 2023
Дата оновлення: 19 Квітня 2023
Нестійка хода або запаморочення вказують на розвиток раку задовго до його появи

Симптоми паранеопластичного синдрому пов’язані не з місцем росту пухлини, а її реакцією на організм

Як клітини пухлини атакують тканини

За даними Національного інституту неврологічних розладів та інсульту, «парапухлинні синдроми виникають, коли антитіла, що борються з раком, або білі кров’яні клітини помилково атакують здорові клітини в організмі». Співробітники Інституту матері та дитини вважають, що розвитку цього синдрому може сприяти вироблення раковими клітинами різних речовин, наприклад гормонів, білків, ферментів. Разом з кровотоком вони розподіляються по всьому організму та впливають на інші тканини.

У 2019 році дослідники з клініки Майо (США) виявили, що найчастіше паранеопластичний синдром (ПНР) викликав рак легень. За ним йдуть рак молочної залози та лімфоми.

Порушується координація руху

У раніше проведеному дослідженні, яке було опубліковано в журналі PlosONE, вчені виявили, що ризик розвитку ПНР був у п’ять разів вищий у людей з недрібноклітинним раком легені та у вісім разів вищий у людей з дрібноклітинним раком легень.

У разі паранеопластичного синдрому, пов’язаного з раком легень, яєчників або молочної залози, можуть відбутися невеликі зміни у ході. Це відбувається, коли імунна система атакує нервові клітини.

Мозочкова атаксія може бути одним із симптомів ПНР. Першими тривожними симптомами є нестійка хода, порушення координації руху, складність з виконанням точних рухів. За словами дослідників з клініки Майо, «атаксія може з’явитися за місяці або роки до того, як рак буде діагностовано».

Паранеопластичний синдром також можуть спричинити інші онкологічні захворювання, такі як нейробластома, лейкемія, лімфома, меланома, тимома та рак щитоподібної залози.

Читайте також: Ранній симптом підвищеного холестерину в крові можна побачити за ходою

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама