Невролог пояснив, на якому боці краще спати

Дата створення: 07 Грудня 2022
Дата оновлення: 21 Квітня 2023
Невролог пояснив, на якому боці краще спати

Лікар Крістофер Вінтер радить уникати сну на правому боці та спати на лівому. Це допомагає очистити дихальні шляхи та знизити ймовірність печії

Чим гарна поза ембріона

Сон на боці з підігнутими ногами, так звана поза ембріона, є найпоширенішим становищем під час сну. Для багатьох вона найзручніша і, як виявляється, корисна.

— Якщо ви хропете чи відчуваєте проблеми з диханням, сон на боці — найкращий спосіб очистити дихальні шляхи, — каже Крістофер Уінтер, пише Poradnik Zdrowe.

На його думку, таке становище також допомагає зняти біль у попереку та напругу.

Проведений кілька років тому на експеримент мишах показав, що сон на боці може запобігти виникненню неврологічних розладів, у тому числі хворобі Альцгеймера.

— Мозок найкраще очищається від токсинів, у тому числі від білка, який  пов’язан із хворобою Альцгеймера, коли ви лежите на боці під час сну, а не на спині чи животі, — сказала професорка Медичної школи Університету Стоуні-Брук (США) Хелен Бенвеніст.

Поліпшить кровообіг

Однак фізіотерапевти відзначають, що сон на боці з підігнутими ногами, коли вони знаходяться поруч із грудьми, може спричинити біль у спині чи суглобах. Все тому, що ця позиція для нас не є природною.

Лікар Крістофер Вінтер радить намагатися спати на лівому боці. Причин тому кілька. Сон на лівому боці призводить до покращення кровообігу — аорта людини вигнута вліво. Також таке положення тіла допомагає знизити ймовірність виникнення печії.

Сон на правому боці змушує шлунок давити на підшлункову залозу. Засинання з лівого боку призводить до того, що шлункові кислоти не переміщатимуться в стравохід.

Не дивлячись на ці переваги, сон на лівому боці не вважається здоровим становищем під час сну. На думку лікарів та фізіотерапевтів, найкраще спати на спині. Це дозволить тілу максимально розслабитись. Але для людей, які страждають на апное уві сні, воно не підійде. Їм краще спати на боці.

Читайте також: Сон допомагає позбутися тривог і хвилювань

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама