Невролог розповів, як уповільнити старіння за 20 років до появи

Невролог розповів, як уповільнити старіння за 20 років до появи

Багато захворювань, якими страждають люди похилого віку, залежать не тільки від віку. Процеси, що впливають на їх розвиток, починаються ще на 20–30 років раніше. Вміння правильно впливати на них дозволяє не лише запобігти розвитку хронічних захворювань, а й уповільнити старіння, вважає невролог медичного центру Alcor у Варшаві (Польща) Малгожата Хойницька-Пулавська

1. Займайтеся спортом

Фізична активність важлива для здоров’я у будь-якому віці. Вона сприяє секреції так званого «гормону щастя», серотоніну, який відповідає за добрий настрій. А година фізичної активності на день еквівалентна одній таблетці антидепресанту.

  • Згідно з рекомендаціями Всесвітньої організації здоров’я (ВООЗ), люди похилого віку повинні щодня виконувати помірні вправи протягом 30 хвилин.

2. Зміцнюйте пам’ять

З віком пам’ять слабшає. Протистояти цьому дозволяє розумова активність. Вирішення логічних завдань та головоломок активізує нейрони головного мозку, цілюще впливає на пам’ять та концентрацію уваги. Це знижує ризик розвитку хвороби Альцгеймера.

3. Слідкуйте за гідратацією організму

У людей похилого віку центр спраги у головному мозку працює дедалі рідше, а недостатнє споживання рідини може призвести до зневоднення. Для підтримки гідратації організму людям похилого віку необхідно випивати вісім склянок рідини на день.

4. Дотримуйтесь правильного харчування

Важливим чинником, що впливає на процес старіння, є дієта. Щоб уповільнити його розвиток, дотримуйтесь дробового живлення. Чотири-п’ять приймань їжі на день повинні включати дві порції фруктів і три порції овочів. Також у раціоні мають бути риба, крупи з цільних зерен та молочні продукти низької калорійності.

5. Більше спілкуйтесь

Самотність підвищує ризик розвитку депресії. Цей тип психічного розладу зустрічається у 12–50% людей похилого віку. Тому дуже важливо задля збереження психічного здоров’я важливо підтримувати соціальні контакти.

Читайте також: Спілкування з друзями знижує рівень стресу на 60%: вчені

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама