Незвичайне ускладнення після щеплення від COVID-19 частіше спостерігається у жінок: вчені

Незвичайне ускладнення після щеплення від COVID-19 частіше спостерігається у жінок: вчені

Вакцинація від коронавірусної інфекції продовжується з кінця 2020 року. За цей час близько 0,05% людей зазнали побічних ефектів вакцин. Декому навіть знадобилася госпіталізація через поліорганні порушення

Експерти зазначали, що вакцинація у жінок спричиняє порушення менструального циклу. Проте останнім часом, ґрунтуючись на аналізі даних Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів (FDA) та Центрів профілактики та контролю захворювань (CDC), фахівці зазначають, що введення вакцини викликає локальний набряк обличчя.

Зазначалося, що після вакцинації від COVID-19 пацієнти мали набряки в місцях попередніх ін’єкцій філерів на основі гіалуронової кислоти.

Гіалуронова кислота — це речовина, що зустрічається в природі в шкірі. Вона відповідає за зв’язування води та служить так званим тканинним наповнювачем. Гіалуронову кислоту використовують для заповнення певних зморщок, а також для корекції форми губ, носа тощо.

Було помічено, що деякі пацієнтки віком 36–50 років мали локальний набряк в областях, де раніше вводили філери. Найчастіше це виникало після введення мРНК-вакцини Moderna, хоча в одному випадку було зроблено вакцинацію марки Phizer.

Набряклість з’являлася в середньому протягом півтори доби після щеплення. На основі цього дослідники зробили висновок, що вакцинація проти COVID-19 може сприяти розвитку гіперчутливості до цього типу філерів.

Лікування складалося з преднізолону, глюкокортикоїдів з протизапальною, імуносупресивною та протиалергічною діями. Якщо симптоми не покращувалися протягом 14 днів, були можливі місцеві ін’єкції гіалуронідази та глюкокортикоїдів. Оскільки в базах даних вакцинації немає статистики щодо попередніх ін’єкцій кислоти, важко оцінити, наскільки поширене це явище.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама