NICE: в Англії схвалили новий препарат для лікування раку крові

Дата створення: 23 Листопада 2021
Дата оновлення: 19 Квітня 2023
NICE: в Англії схвалили новий препарат для лікування раку крові

Національний інститут охорони здоров’я та підвищення кваліфікації Англії (NICE) випустив заключний висновок, в якому рекомендовано використання Inrebic (Федратиніб) для лікування мієлофіброзу – рідкісного раку крові, що вражає кістковий мозок і порушує виробництво клітин крові. Дорослі пацієнти з первинним або вторинним мієлофіброзом, які відповідають критеріям, тепер зможуть отримати доступ до Федратинібу через державні медустанови Англії.

Як пише Рharmatimes, препарат рекомендований також Фондом протиракових препаратів для лікування спленомегалії, пов’язаної із захворюванням, або симптомами первинного мієлофіброзу, мієлофіброзу після істинної поліцитемії або мієлофіброзу після есенціальної тромбоцитемії у дорослих, якщо вони раніше приймали препарат Руксол.

Про захворювання

Симптоми мієлофіброзу часто виснажують тих, кому поставлено діагноз, включаючи втому, свербіж, втрату ваги, нічну пітливість, лихоманку, біль у кістках та спленомегалію (збільшення селезінки). Середня виживання при мієлофіброзі становить близько 6 років, хоча хвороба поділяється на різні категорії ризику. Прогноз гірший на стадіях підвищеного ризику захворювання, і приблизно 60% пацієнтів діагностуються у цій категорії. У 10-20% людей з мієлофіброз може розвинутися гострий мієлоїдний лейкоз, агресивна форма раку крові, при якій середня виживання становить кілька місяців.

Коментарі

Скотт Кук, генеральний директор Bristol Mysers Squibb UK & Ireland, сказав: «Це перше лікування, яке буде доступним для людей з мієлофіброзом за кілька років. Життєво важливо, щоб відповідні пацієнти з мієлофіброзом мали доступ до нових методів лікування, які можуть допомогти мінімізувати симптоми захворювання».

«МП» також писала, що в Англії був схвалений до застосування ще один препарат для лікування раку крові.

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама