Нічна діарея може свідчити про важкі захворювання

мужчина на унитазе

Діарея перешкоджає нормальному функціонуванню, але у більшості пацієнтів вона спричинена вірусною інфекцією та проходить мимовільно через кілька днів. Хронічна діарея, що триває понад 30 днів, призводить до зневоднення та виснаження організму, що особливо небезпечно для людей з ослабленим імунітетом. Про що може свідчити виникнення діареї у певний час доби щодня?

Нічний пронос може свідчити про серйозні захворювання, такі як рак шлунково-кишкового тракту, але не тільки. Такий симптом з’являється і під час метаболічних, ендокринних захворювань. Буває, що вона з’являється внаслідок приймання деяких лікарських препаратів або хімієтерапії.

Діарея у конкретний час може бути викликана стресом. У цьому разі вона короткочасна, з’являється при сильних емоціях і зникає мимовільно.

Нічна діарея також може бути викликана деякими алергіями, наприклад, нестерпністю лактози. Такі «епізоди» можуть тривати кілька днів, після чого на деякий час стихають. Діарею, спричинену алергією, важко відрізнити від гострої діареї. Тому якщо симптоми виникають регулярно, варто переглянути харчові звички. У деяких випадках діарея ввечері чи вночі може виникнути, наприклад, через вживання алкоголю або певних продуктів наприкінці дня.

Причини розвитку нічній діареї:

  • Гіпертиреоз;
  • ішемія кишківника (при перебігу абдомінального атеросклерозу);
  • діабет;
  • захворювання печінки;
  • рак (гормонально активний);
  • хвороба Крона;
  • кишкові нориці;
  • харчова гіперчутливість;
  • імунодефіцит;
  • паразити.

Особливо тривожними недугами є наявність слизу, крові або неперетравленої їжі в стільці, різка втрата ваги, сильний біль у животі, лихоманка, субфебрилітет, слабкість.

У разі появи таких симптомів слід звернутися до сімейного лікаря, який направить до гастроентеролога. Тільки після детальних досліджень можна визначити причину частої діареї.

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама