Нічні кошмари у дітей погіршують ризик когнітивних порушень на 76%

Нічні кошмари у дітей погіршують ризик когнітивних порушень на 76%

Нічні кошмари найчастіше спостерігаються у дітей віком від трьох до шести років. Зазвичай причиною їхньої появи можуть бути стрес, тривога, перевтома, порушення режиму дня тощо.  Найчастіше такі сновидіння носять епізодичний характерний. Але якщо вони з’являються регулярно, це може вказувати на можливі проблеми з психічним здоров’ям у майбутньому, вважають англійські дослідники.

Сприяють погіршенню головного мозку

Фахівці з Бірмінгемського університету (Великобританія) протягом довгих років спостерігали за сім’ю дітьми, народженими у 1958 році. Коли дітям було 7 та 11 років, їхніх матерів докладно опитували про те, як малюки сплять, чи бувають у них кошмари та чи прокидаються вони ночами. Подальші дослідження було проведено, коли учасникам було 16, 23, 33, 42, 45, 50 та 55 років відповідно. Фахівці постійно контролювали їх щодо можливих когнітивних порушень.

Як виявилося, неспокійні сни майже вдвічі збільшують ризик поступової втрати когнітивних здібностей молодих людей. При цьому ризик розвитку хвороби Паркінсона зростає у шість разів. Малята, які бачать нічні кошмари, наражаються на ризик розвитку різних когнітивних порушень на 76% більше, ніж ті, які сплять міцно.

Прості стратегії зниження ризику

Нове дослідження є доказом того, що спокійний сон дітей впливає на їхнє здоров’я у майбутньому. Недопущення нічних кошмарів за допомогою запаленої лампи або улюбленого плюшевого ведмедика має багато важливих переваг для головного мозку дитини. Також важливий порядок дня: фіксований час сну та його гігієна.

— Знання того, що нічні кошмари в дитинстві можуть сигналізувати про вищий ризик розвитку деменції у пізньому віці, дає можливість використовувати прості стратегії для його зниження, — пояснює невролог та автор дослідження Абідемі Отайку, повідомляє Radio ZET.

Важливо створити спокійну та затишну атмосферу в спальні дитини, встановити регулярний режим сну та неспання, а також уникати стресів перед сном. У разі частих або кошмарів, що турбують, слід обговорити їх з лікарем або педіатром для оцінки можливих причин і рекомендацій з управління.

Реклама
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Понад 1 мільярда людей у світі страждають на ожиріння
Нині понад 1 млрд людей у всьому світі страждають ...
Реклама
Пункція при гаймориті
Пункція при гаймориті — показання та протипоказанн...
Одонтогенний гайморит
Причини розвитку зубного гаймориту та види захворю...
Реклама
Борщ допоможе знизити кров'яний тиск та покращить здоров'я серця
Борщ — це популярна українська страва. Звичайне во...
Низький артеріальний тиск після 50 років підвищує ризик розвитку хвороби Альцгеймера: вчені
Після 50 років багато людей можуть страждати від н...
Реклама