Низькі рівні ліпопротеїнів передбачають фіброз печінки

Низькі рівні ліпопротеїнів передбачають фіброз печінки

Такі висновки були зроблені вченими в ході дослідження під назвою «Низькі рівні ліпопротеїнів передбачають фіброз печінки у пацієнтів з неалкогольною жировою хворобою печінки».

Ліпопротеїн був пов’язаний із серцево-судинним ризиком та метаболічними аномаліями, але його вплив на тяжкість ураження печінки у пацієнтів з НАЖБП ще належить з’ясувати.

Дослідження

Рівні циркулюючого Lp оцінили у 600 пацієнтів з підтвердженою біопсією НАЖБП. Зв’язок Lp з ушкодженням печінки було досліджено шляхом поділу сироваткового Lp на квартилі.

У цьому дослідженні вчені оцінили сироваткові рівні Lp(a) у великій гістологічно та генетично охарактеризованій когорті пацієнтів із НАЖБП.

Результати

Вчені виявили, що циркулюючий Lp(a) був знижений у пацієнтів з фіброзом і цирозом, що, можливо, є новим біомаркером для прогнозування серйозного пошкодження печінки з точністю, яка збільшується при поєднанні з трансаміназами. Відповідно, пацієнти з низьким рівнем Lp(a) мали гіперінсулінемію та IR, які є сильними предикторами фіброзу печінки.

Більше того, знижена експресія гена LPA у печінці пояснює нижчий рівень циркулюючого Lp(a) у пацієнтів з тяжкою НАЖХП. Нарешті вже відомо, що генетичні варіанти модулюють циркулюючі ліпіди, впливають на концентрацію Lp (a) в сироватці.

Lp(a) являє собою ліпопротеїн з високим вмістом ефіру холестерилу, синтезований печінкою і складається з однієї молекули апо (b) -100, що містить частинки ЛПНГ, і однієї молекули апо (a), пов’язаних дисульфідним містком. У даній когорті розподіл сироваткового Lp(a) сильно спотворений відповідно до інформації про те, що приблизно у 80% європейського населення рівні Lp(a) < 50 мг/дл.

Тут у великій групі з 600 пацієнтів з НАЖБП, підтвердженою біопсією, ми виявили, що рівні Lp(a) знижувалися одночасно зі збільшенням фіброзу та цирозу печінки.

«МП» також писала, що захворювання печінки підвищує ризик смерті при коронавірусі.

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Вітаміни при ГРВІ
Які вітаміни найчастіше призначають при ГРВІВітамі...
Лікування ГРВІ в домашніх умовах
Симптоми ГРВІЯк лікувати ГРВІ в домашніх умовах — ...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама