Нормалізація артеріального тиску допомагає уникнути розвитку цукрового діабету: вчені

Нормалізація артеріального тиску допомагає уникнути розвитку цукрового діабету: вчені

Вже зараз лікарі призначають препарати для зниження артеріального тиску, щоб запобігти подальшому ризику виникнення небезпечного для життя інфаркту або інсульту. Але якщо артеріальна гіпертензія є одним з основних провокаційних факторів розвитку цукрового діабету II типу, то й таблетки від неї мають «приборкати» його прояви. Довгий час фахівці не могли це підтвердити.

І лише недавно вчені Оксфордського університету (Великобританія) змогли дати компетентну відповідь. Вони провели масштабне дослідження, в якому взяли участь понад 145 000 респондентів з 19 клінік, де вони спостерігалися протягом чотирьох з половиною років.

Як виявилося, зниження артеріального тиску систоли на 5 мм рт. ст. дає можливість уникнути такого серйозного ускладнення як діабет. А за низького артеріального тиску ризик ще зменшується.

Також команда вчених під керівництвом професора Казема Рахімі встановила наступне. Сильну захисну дію, що знижує ризик появи діабету II типу на 16%, мають інгібітори ангіотензин перетворювального ферменту (АПФ) та блокатори рецепторів ангіотензину II БРА. Інші ліки не мають такого ефекту.

— Як показують дані, зниження артеріального тиску може стати найпотужнішим способом зниження ризику розвитку діабету, — підкреслив Нілеш Самані, професор благодійної організації British Heart Founda, що займається дослідженням серцево-судинної системи.

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Профілактика ГРВІ
Захисні заходи в сезон ГРВІ та ГРЗЛікарські препар...
С-реактивний білок при ГРВІ
Що таке С-реактивний білокАналіз на С-реактивний б...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама