Нормальна температура тіла людини більше не становить 36,6°C: вчені

Дата створення: 08 Травня 2023
Дата оновлення: 08 Травня 2023
Нормальная температура тела человека больше не составляет 36,6°C: ученые

Дослідники Стенфордського університету (США) вважають, що середня температура тіла людини поступово знижується з ХІХ століття, коли 36,6°C вважалося нормою

Температура тіла 36,6°C була встановлена німецьким лікарем Карлом Вундерліхом у 1868 році. Дослідження, проведене співробітниками Медичної школи Стенфордського університету, показало, що середня температура тіла людей протягом останніх 150 років зменшується приблизно на 0,03°C кожні 10 років.

Експерти проаналізували вимірювання температури 67 770 осіб, які народилися у першій половині ХІХ та ХХ століть. Вони з’ясували, що температура тіла чоловіків, що народилися в 90-х роках ХХ століття, в середньому на 0,6°C нижча, ніж у чоловіків, що народилися на початку ХХ століття. Температура тіла жінок, які народилися у 90-х роках ХХ століття, в середньому на 0,35°C нижча, ніж у жінок, які народилися у ХІХ столітті. Ці розрахунки відповідають зниженню температури тіла на 0,03°C кожне десятиліття.

Дослідження показало, що середня температура тіла здорової людини повільно, але неухильно знижується. Експерти пояснюють це зниженням швидкості метаболізму. Крім цього, сучасні люди менше схильні до запальних захворювань, які підвищують метаболізм і температуру тіла.

За останні 200 років здоров’я більшості людей значно покращилося завдяки покращенню лікування, більшій доступності харчових продуктів та підвищенню рівня життя. Автори дослідження також вважають, що комфортне проживання за постійної температури навколишнього середовища теж сприяє зниженню швидкості метаболізму. Все це призводить до охолодження організму, вважають експерти. На їхню думку, нормальна температура тіла сьогодні становить 36,1°C.

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама