Нова комп’ютерна томографія допоможе виявити причину гіпертонії та вилікувати від неї за 10 хвилин

Дата створення: 25 Січня 2023
Дата оновлення: 16 Квітня 2023
Нова комп'ютерна томографія допоможе виявити причину гіпертонії та вилікувати від неї за 10 хвилин

Сканування дозволяє виявити рівень гормону альдостерону, який спричинює підвищення артеріального тиску

Вчені лікарні Бартс та Кембридзького університету (Великобританія) створили сканер, який є точним та технічно ефективним для кожного пацієнта.

Попередні дослідження показали, що гіпертонія може бути результатом генетичної мутації у надниркових залозах у 5–10% хворих на артеріальну гіпертензію. В результаті виробляється надлишок альдостерону, який змушує організм утримувати солі та підвищує артеріальний тиск. Такі пацієнти часто є стійкими до лікування антигіпертензивними препаратами.

— Альдостерони дуже малі й під час проведення звичайної комп’ютерної томографії їх легко не помітити. Через складність діагностики їх не могли виявити у 99% випадках. Однак тепер усе зміниться. Введення радіоактивного метомідату дозволяє «забарвити» альдостерони, а проведення мікроінвазивної операції на надниркових залозах — вилікувати гіпертонію, — пояснює співавтор дослідження, професор ендокринної гіпертензії в Лондонському університеті королеви Марії Морріс Браун, цитує портал Green Me.

Експерти просканували 128 людей із гіпертонією. У 75% з них виявили високий рівень альдостерону, який секретує доброякісна пухлина в одній з надниркових залоз. Впливаючи на вузли, які продукують альдостерони, короткотривалою дозою радіоактивного метомідату, дослідники нормалізували рівень таких гормонів та кров’яного тиску.

На думку вчених, використання цього методу дозволить вилікувати без ліків понад 70% пацієнтів з артеріальною гіпертензією.

Читайте також: Гіпертонія у молодості загрожує швидкою деменцією

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама