Новий підваріант вірусу COVID-19 підвищує ризик розвитку інфарктів та інсультів: лікарі

Новий подваріант вірусу COVID-19 підвищує ризик розвитку інфарктів та інсультів: лікарі

Є багато ознак того, що виявлений у США вірус, якому вчені дали назву HV1, цієї осені та взимку домінуватиме серед інфекцій. Він дуже заразний і швидко поширюється.

HV1 — це не що інше, як ще одна мутація вірусу SARS-CoV-2, відповідального за пандемію COVID-19. Близько 20% випадків коронавірусної інфекції в США спричинено «Омікроном». Новий мутант викликає аналогічні симптоми. За даними Всесвітньої організації здоров’я (ВООЗ), захворіти може будь-яка людина, навіть якщо вона нещодавно перенесла коронавірусну інфекцію і була вакцинована.

Коли можна запідозрити, що ви заразилися мутантним коронавірусом? Симптоми аналогічні попереднім: кашель, нежить, закладеність носа та втома, а також головний біль, біль у м’язах або горлі. Більшість людей інфекція протікає у легкій формі, висока температура виникає набагато рідше, а порушення нюху чи смаку зустрічається рідко.

Тести, що дозволяють диференціювати варіанти/мутації коронавірусу, зазвичай не проводяться. З погляду пацієнта немає значення, який штам обійшов захисну систему та атакував. Лікарі радять при погіршенні самопочуття залишитися вдома, викликати лікаря та лікуватися вдома.

Незалежно від того, з яким коронавірусом доведеться мати справу, слід пам’ятати, що інфекція збільшує ризик інфаркту та інсульту, а неврологічні ускладнення тривають місяцями.

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама