Новий препарат дає надію людям із серцевою недостатністю: дослідження

Новий препарат дає надію людям із серцевою недостатністю: дослідження

Дослідники з Оклендського університету в Новій Зеландії провели низку досліджень і виявили, що у самців щурів із серцевою недостатністю сонна артерія викликала раптові сплески нервової активності, пов’язані з проблемами дихання.

Все через рецептор P2X3, який відіграє роль у виникненні сплесків нервової активності. Одним із таких рецепторів є каротидне тіло – група датчиків біля сонної артерії у горлі. Коли дослідники заблокували рецептор за допомогою ліків, сплески нервової активності припинилися, а дихання та робота серця покращали.

Видалення каротидних тілець може покращити роботу серця та виживання у щурів та людей із серцевою недостатністю. Однак цей підхід може мати ризики та порушувати важливі функції організму.

У новому дослідженні «Надійне джерело», опублікованому в Nature Communications, Джуліан Ф.Р. Патон, професор трансляційної фізіології Оклендського університету (Waipapa Taumata Rau), Нова Зеландія та його колеги-дослідники розглянули спосіб зменшити симпатичну активність каротидних тіл, що ушкоджує, за допомогою ліків замість їх видалення. А саме, вплив на клітини-мішені – рецептори P2X3 допоможе зменшити прояви серцевої недостатності у пацієнтів.

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама