Новий препарат проти хвороби Альцгеймера зменшує втрату пам’яті на 27%: відкриття

Новий препарат проти хвороби Альцгеймера зменшує втрату пам'яті на 27%: відкриття

За повідомленням британського видання «Дзеркало», препарат леканемаб видаляє білок амілоїд, який накопичується в мозку людей із хворобою Альцгеймера

На відміну від попередніх препаратів, леканемаб, розроблений у співпраці з фармацевтичною компанією Biogen, орієнтований на білкові форми, які ще не згрупувалися разом. За словами вчених, він перешкоджає розвитку хвороби Альцгеймера, найбільш поширеної форми деменції, та проголошує нову еру в її лікуванні.

Це підтверджує проведене дослідження за участю 1800 пацієнтів із хворобою Альцгеймера віком від 50 років до 90 років. Усі вони протягом двох тижнів отримували ін’єкції леканемабу. Через півтора року після проведеного експерименту у них буле зафіксовано уповільнення зниження когнітивних функцій на 27%. Експерти пояснюють це тим, що препарат видаляє амілоїдний білок із мозку хворого.

— Теорія амілоїду існує вже 30 років. Проте вперше вдалося довести зв’язок між видаленням амілоїду та уповільненням прогресування хвороби Альцгеймера. І тепер ми достеменно знаємо, що потрібно зробити для розробки ефективних препаратів проти цього захворювання, — сказав професор Британського інституту досліджень деменції Джон Харді The Mirror.

Проте поки що неясно, яку користь у реальному житті принесе уповільнення зниження когнітивних функцій на 27%. Тому необхідно продовжити дослідження далі, щоб зрозуміти, чи триватиме такий ефект довше 18 місяців чи ні.

— Отримані результати дають надію, що в майбутньому люди з ранньою хворобою Альцгеймера зможуть проводити більше часу з близькими. Однак поки леканемаб має побічні ефекти, такі як набряклість мозку та невеликі крововиливи. Тому доведеться пройти довгий шлях, перш ніж його схвалить, — зазначив заступник директора з досліджень у Британському товаристві Альцгеймер, доктор Річард Оуклі, передає Radio ZET.

Читайте також: Вчені розробили тест, який допоможе виявити хворобу Альцгеймера на ранній стадії

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама