Новий препарат проти високого рівня холестерину слід приймати двічі на рік

Новий препарат проти високого рівня холестерину слід приймати двічі на рік

Для зниження високого рівня ліпопротеїнів низької щільності (ЛПНЩ), або «поганого» холестерину в крові, використовують статини. Їх постійне приймання допомагає запобігти розвитку ішемічної хвороби серця (ІХС) та інших серцево-судинних захворювань. Однак нерідко статини викликають побічні ефекти: судоми в ногах, біль у м’язах (міалгію), головний біль та навіть цукровий діабет ІІ типу.

Інклісіран, який випускає компанія Novartis, є новою альтернативою статинам та допомагає блокувати білок, що підвищує рівень холестерину ЛПНЩ.

За словами виробників, інклісіран призначений для хворих з первинною гіперхолестеринемією та змішаною дисліпідемією. Ці стани характеризуються високим рівнем жирів у крові.

Ліки вводитимуть у вигляді двох ін’єкцій на рік. Так, після першої ін’єкції наступну треба буде запровадити через три місяці, а потім — кожні пів року.

Інклісіран (його торгова назва Leqvio) діє через молекули РНК та блокує ген pcsk9. Протеїн PCSK9 відіграє роль у регуляції рівня ЛПНЩ у крові. Цей білок зазвичай бере участь у руйнуванні рецепторів ЛПНЩ на поверхні клітин печінки, що призводить до зменшення здатності печінки видаляти холестерин із крові. Блокування гена pcsk9 може призвести до збільшення кількості рецепторів ЛПНЩ і, отже, зниження рівня «поганого» холестерину в крові.

Інклісіран був схвалений Італійською агенцією з лікарських засобів (Aifa).

Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Чому банани слід включати у свій щоденний раціон
Банані не лише смачні, а й корисні. Вони багаті на...
Вино може запобігти розвитку інсульту: лікар
За даними Всесвітньої організації боротьби з інсул...
Реклама