Новий препарат від цукрового діабету ІІ типу допомагає схуднути

Дата створення: 16 Серпня 2022
Дата оновлення: 21 Квітня 2023
Новий препарат від цукрового діабету ІІ типу допомагає схуднути

Управління санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) дозволило використання препарату під назвою Mounjaro (тирзепатид)

Препарат вводять щотижня як ін’єкцію. Це дозволяє не тільки краще контролювати рівень цукру в крові у пацієнтів, які страждають на цукровий діабет ІІ типу, але й значно полегшує боротьбу з ожирінням або надмірною вагою.

Чинною речовиною Mounjaro є тирзепатид. Він належить до нового покоління протидіабетичних препаратів, розроблених для імітації гормону GLP-1, або глюкагон-подібного пептиду-1. Він дозволяє регулювати рівень глюкози у крові та контролювати апетит, що домогає знизити вагу тіла до 20%.

Це підтверджують результати нещодавно проведеної III фази дослідження тирзепатиду, у якому взяли участь 2500 осіб. Понад 60% пацієнтів з ожирінням або надмірною вагою понад рік приймали високу дозу тирзепатиду (15 мг). І зуміли схуднути на 20% загальної маси тіла, а деякі з них втратили до 22,5% (максимум 24 кг).

У випадках, коли респонденти приймали нижчу дозу тирзепатиду (5 мг), спостерігалася втрата ваги на 16%. Ті добровольці, які приймали подвійне дозування, важили на 21,4% менше ніж до лікування.

Серед побічних ефектів вчені відзначили нудоту, запор та болі в животі. Проте результативність препарату проти цукрового діабету та ожиріння дуже висока, що підтверджують ще кілька інших незалежних досліджень.

FDA схвалило використання Mounjaro (тирзепатид) для лікування діабету ІІ типу (він не показаний пацієнтам з діабетом І типу). Він має бути доступний лише за рецептом.

Читайте також: Діабет ІІ типу прискорює старіння мозку: дослідження

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама