Новий варіант «Омікрону» в 4,2 раза стійкіший до мРНК-вакцин

Дата створення: 15 Липня 2022
Дата оновлення: 16 Квітня 2023
Новий варіант «Омікрону» в 4,2 раза стійкіший до мРНК-вакцин

Вчені переживають, що це може призвести до збільшення госпіталізації

Вакцинація проти COVID-19 є найкращим захистом від тяжкого перебігу коронавірусної інфекції. Однак, згідно з останнім дослідженням, варіанти омікрону BA.4 і BA.5 стійкіші до антитіл, ніж варіант BA.2 і показують стійкість перед мРНК-вакцинами.

Експерти дійшли такого висновку після вивчення зразків крові людей, які отримали три дози вакцини мРНК від COVID-19. І порівняли їх із результатами аналізів крові пацієнтів, щеплених двома дозами мРНК, які раніше були інфіковані іншим варіантом коронавірусу, ніж «Омікрон». Також вони проаналізували як антитіла, придбані вакцинованими людьми, справляються з різними варіантами «Омікріну».

Результати показали, що варіант Omikron BA.2.12.1, який домінував у США навесні 2022 року, в 1,8 раза стійкіший до антитіл вакцинованих осіб у порівнянні з варіантом BA.2. Також варіанти BA.4 і BA.5 виявилися в 4,2 раза стійкішими до антитіл після мРНК-вакцин.

— Нові варіанти BA.4 та BA.5 можуть призвести до спалаху госпіталізацій, особливо серед нещеплених, людей похилого віку або з ослабленим імунітетом. Ось чому вакцинація така важлива, — зазначив педіатр, професор з Медичного центру Університету Теннессі (США) Кларенс Бадді Крич, цитує Medical News Today.

Читайте також: COVID-19 може спровокувати розвиток діабету

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама