Новий препарат уповільнює розвиток хвороби Альцгеймера, але викликає набряк мозку у кожного четвертого пацієнта: дослідження

Дата створення: 10 Травня 2023
Дата оновлення: 10 Травня 2023
Новий препарат уповільнює розвиток хвороби Альцгеймера, але викликає набряк мозку у кожного четвертого пацієнта: дослідження

Фахівці американської фармацевтичної компанії Lilly розробили експериментальну терапію для зниження когнітивних функцій

Експерти провели клінічне дослідження препарату донанемаб за участю 1182 осіб у віці від 60 до 85 років з легкою деменцією. Усіх учасників розділили на дві групи: протягом 18 місяців перші приймали донанемаб у вигляді внутрішньовенної інфузії, а другі — плацебо.

Дія донанемабу заснована на видаленні амілоїду з мозку. Через рік його приймання у 50% пацієнтів зникли амілоїдні бляшки. А через півтора року у 47% пацієнтів не спостерігалося прогресування захворювання, порівняно з 29% осіб із групи плацебо.

Застосування препарату перешкоджає прогресу деменції на 35%. Однак він не сприяє поверненню пам’яті, тож фахівці вважають його малоефективним.

Крім того, у 24% хворих, які приймали препарат, було діагностовано набряк мозку, а у 31% відбулася кровотеча. В результаті троє людей загинули. Виробники препарату вважають, що ймовірність розвитку тяжкого набряку мозку становила 1,6%. Дві були пов’язані з хворобою і лише третій із набряклістю мозку.

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама