Нирка свині, яку пересадили людині, функціонує вже понад місяць

Нирка свині, яку пересадили людині, функціонує вже понад місяць

Команда з NYU Langone Health (США) повідомила про ще один крок на шляху до ксенотрансплантації, або пересадки органів тварин людині.

Минулого місяця чоловікові, який вважався мертвим з погляду функції мозку, фахівці імплантували нирку, взяту у трансгенної свині.

— Нирка працює вже 32 дні — це найдовший термін за всю історію таких операцій. Це досягнення доводить, що нирка свині тільки з однією генетичною модифікацією, без експериментальних ліків або пристроїв, може замінити функцію нирок людини протягом як мінімум 32 днів без відторгнення трансплантата, — сказав провідний дослідник Роберт Монтгомері, цитує портал Medonet.

Його команда у 2021 році провела першу у світі операцію на нирках, взяту у трансгенної свині.

Найбільшою перешкодою у таких процедурах є подолання так званого гострого відторгнення трансплантата, яке відбувається протягом кількох хвилин. Це пов’язано з молекулами, відомими як альфа-гал, які присутні на поверхні клітин.

Дослідники відключили ген, відповідальний за виробництво цих молекул у свиней. Крім того, поряд з пересадженою ниркою було вміщено вилочкову залозу тварини, яка відповідає за навчання імунної системи.

Обидві природні бруньки реципієнта було видалено. Це означає, що пересаджений орган взяв він усі їхні функції. Нирка виробляла сечу належним чином, а характеристики її роботи залишалися гаразд.

Науковці відзначають новий підхід до модифікації свиней. У попередніх експериментах використовувалися тварини з 10 генетичними змінами. Тим часом у випадку з нирками може бути достатньо вимкнути один ген.

— Для нирок елімінація гена, що викликає надгостре відторгнення, у поєднанні з клінічно схваленими імунодепресантами може бути достатньою для успішного виконання трансплантації у людей, — каже професор Монтгомері, цитує портал Medonet.

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Профілактика ГРВІ
Захисні заходи в сезон ГРВІ та ГРЗЛікарські препар...
С-реактивний білок при ГРВІ
Що таке С-реактивний білокАналіз на С-реактивний б...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама