Одна викурена цигарка викликає прискорене серцебиття та підвищення артеріального тиску: вчені

Одна викурена цигарка викликає прискорене серцебиття та підвищення артеріального тиску: вчені

Цигарковий дим містить близько 500 токсичних речовин. Деякі їх впливають на стан серцево-судинної системи. Так, нікотин підвищує кров’яний тиск. Смоли ушкоджують судини, що сприяє утворенню тромбів. Окис вуглецю зменшує здатність гемоглобіну переносити кисень до тканин тощо.

Куріння викликає стрес

За даними дослідників університету Бостона (США), ризик серцебиття у людей старше 55 років становить 37% і залежить від навантаження певних факторів ризику, одним із яких є куріння. 

Вже за мить після того, як людина починає курити, її частота серцевих скорочень збільшується у 2,5 рази — від 10 до 25 разів на хвилину. Не дивно, що при цьому відчувається серцебиття. Нікотин викликає звуження вен і артерій, а це означає, що серцю доводиться працювати старанніше, ніж зазвичай, щоб прокачувати кров. Це викликає різке підвищення артеріального тиску та частоту серцевих скорочень.

Крім того, під впливом нікотину збільшується рівень гормонів стресу, катехоламінів. Куріння однієї сигарети може збільшити рівень адреналіну до 150%. При цьому також підвищиться рівень глюкози у крові.

Куріння викликає підвищення артеріального тиску та потребу в кисні. Відчуття ядухи може викликати занепокоєння, що збільшує рівень адреналіну і також впливає на прискорене серцебиття. Затяті курці піддають організм таким викидам адреналіну кілька разів на день. Це можна порівняти з життям за умов постійного стресу.

Усі ці фактори впливають на відчуття серцебиття під час куріння.

Коли серцебиття має викликати занепокоєння

Випадкове серцебиття під час куріння не повинно викликати особливого занепокоєння. Але проблема може погіршитися, якщо додатково з’являться такі симптоми, як сильна втома, прискорене дихання, блідість шкіри, рясне потовиділення, запаморочення, біль у грудях. Тоді слід проконсультуватися з лікарем.

Регулярне серцебиття може бути симптомом таких захворювань

  • Миготлива аритмія;
  • міокардит;
  • перикардит;
  • тахікардія;
  • серцева недостатність.

Іншими причинами подразливого серцебиття, чи того, що повторюється, можуть бути: анемія, психічні розлади, гіпотиреоз.

Куріння також сприяє розвитку інших захворювань, таких як артеріальна гіпертензія, дисліпідемія та діабет, що додатково посилює ризик серцево-судинних захворювань. Тому кинути палити є важливим кроком для зменшення ризику серцевих проблем, особливо для людей старше 55 років.

Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Як без ліків швидко та ефективно вилікувати кашель
Для лікування кашлю лікарі рекомендують пити багат...
Фахівці назвали головні причини, через які розпадаються сімейні пари
Згідно зі статистикою, середня кількість розлучень...
Реклама