Одночасне приймання цих препаратів підвищує у жінок ризик розвитку тромбозу в 50 разів: вчені 

капсулы

Дослідження данських вчених показало, що одночасне прийняття гормональних контрацептивів та нестероїдних протизапальних засобів пов’язане зі збільшенням ризику розвитку венозної тромбоемболії (ВТЕ) у 50 разів.

— Зв’язок між використанням контрацептивів та тромботичними подіями залежить як від дози естрогену, так і від типу прогестину, — гормонів, здатних діяти на механізми згортання крові. Сучасні протизаплідні ін’єкції, що містять високі дози гормонів, збільшують ризик розвитку тромбозу більше, ніж внутрішньоматкові спіралі з низькими дозами гормонів. А використання нестероїдних протизапальних засобів, таких як ібупрофен і диклофенак, сприяє агрегації тромбоцитів. Це призводить до утворення бляшок, які можуть відокремлюватися від стінок судин і переміщатися в легені, — пояснює президент Італійського товариства діабетології (Sid) Анджело Авогаро, передає ANSA.

Згідно зі статистикою, у західних країнах кожні 37 секунд одна людина помирає від венозної тромбоемболії або тромбозу легеневої артерії, а на рік — понад 850 000 пацієнтів. Утворення тромбів у кровоносних судинах є третьою за значимістю причиною смертності серцево-судинних захворювань.

Експерти наголошують, що близько 5,9% населення становлять жінки дітородного віку, які використовують гормональні контрацептиви. А при хворобливих епізодах вони також приймають нестероїдні протизапальні засоби мінімум протягом тижня, що підвищує ризик утворення тромбозу.

Раніше проведене дослідження показало, що до групи ризику ВТЕ входять пацієнти з діабетом І типу. У них ризик розвитку венозної тромбоемболії був у 5,33 раза вищим, ніж у здорових людей.

Результат дослідження опубліковано у Британському медичному журналі.

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама