Одружені пацієнти з раком шлунка живуть довше

Дата створення: 06 Липня 2022
Дата оновлення: 20 Квітня 2023
Одружені пацієнти з раком шлунка живуть довше

На думку китайських учених, вони довше залишаються під контролем

Фахівці з Аньхойського медичного університету (Китай) вивчили дані 3600 пацієнтів з діагнозом раку шлунка на ранній стадії в період з 2010 по 2015 рік. Вони порівняли ряд факторів, таких як вік, розмір пухлини та сімейний стан, з показниками виживання. І після вивчення впливу сімейного стану дійшли висновку, що шлюб збільшує тривалість життя таких хворих.

Так, 54% учасників дослідження були одружені, 17% — овдовіли, 14% були самотні і 7% розлучені. Сімейний стан решти експерти класифікували як невідоме. Як виявилося, на розмір пухлини впливав сімейний стан. Так, у тих, хто був одружений, вона була помірною.

— Це може бути пов’язано з тим, що сімейні чоловіки мали найкращі фінансові умови та емоційну підтримку. А от самотні відчували матеріальні складності та ізольованість, — пояснюють фахівці, пише Mail Online.

Вони також зазначили, що дружина сприяє ранній діагностиці захворювання чоловіка, адже її постійні причіпки можуть змусити його вчасно звернутися до лікаря. Більшість самотніх чоловіків (60%) ігнорують ранні симптоми хвороби, що погіршує її прогноз.

На думку вчених, 72% одружених чоловіків будуть живі через п’ять років після того, як у них діагностували рак шлунка. До речі, раніше дослідники довели, що шлюб для чоловіків має такий самий позитивний вплив при раку легень та печінки. А ось позитивний прогноз для жінок не залежить від її сімейного стану.

Результати були опубліковані у виданні Journal of Investigative Medicine («Журнал дослідницької медицини»).

Читайте також: Рак підшлункової залози можна побачити на шкірі

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама