Офтальмолог назвав перші симптоми катаракти

Офтальмолог назвав перші симптоми катаракти

Катаракта — це захворювання кришталика ока, яке зазвичай з’являється у людей старше 65 років. Зазвичай воно повільно прогресує і проявляється помутнінням кришталика, що може спричинити розвиток сліпоти. Єдиний спосіб її лікування — хірургічне втручання. Чим більше запущено катаракту, тим вищий ризик розвитку післяопераційних ускладнень. Як вчасно розпізнати хворобу та зберегти зір?

— Спочатку перед очима з’являється невеликий туман, який згодом стає все щільнішим. Людина помічає, що їй важко читати, дивитися, готувати. Вона не бачить у сутінках, часто спотикається, що може стати причиною травматизму. Згодом з’являється світлобоязнь, — пояснює доктор медичних наук, офтальмолог Віолетта Томчик-Дорожинська.

Іноді катаракта розвивається у людей віком понад 40 років. Як правило, вона має специфічний характер: удень зір погіршується, а ввечері покращується.

Якщо катаракта розвивається дуже швидко, це може вказувати на розвиток такого серйозного захворювання як діабет.

Часто пацієнти відкладають свій візит до лікаря та приходять до офтальмолога, коли вже практично нічого не бачать. Тим часом діагностика катаракти дуже проста, і її лікування може бути необтяжливим.

— Поки катаракта ще не запущена, процедура її видалення відбувається швидко, безпечно та безболісно. Вона триває лише кілька хвилин. При запущеній катаракті операція стає складнішою і може нести ризик ускладнень, — попереджає експерт, передає Radio ZET.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама