Офтальмолог пояснив, як вибрати краплі для очей

Офтальмолог пояснив, як вибрати краплі для очей

У вас почервоніли очі, та ви відразу пішли в аптеку, щоб купити «Візін». Знайома ситуація, чи не так? І дуже хибна, стверджує доктор-офтальмолог вищої категорії, кандидат медичних наук Сергій Анатолійович ЛУПИР.

— «Візин» — це ворог офтальмолога та друг косметолога. Чому? «Візин» є адреноміметиком, який звужує судини. Припустимо, у вас бактеріальний кон’юнктивіт. В оці у вас повно інфекцій. І замість того, щоб цю інфекцію вимивати з ока та пригнічувати антибактеріальними краплями, ви капаєте «Візин». Ваше око стало біленьким, тому що судини звузилися, і око відновило природний «здоровий» вигляд. Але бактеріальна інфекція нікуди не поділася, і запалення в оці триває. Замість того, щоб лікувати око, інфекцію, допомогти організму, щоб по широких судинах кров надходила до осередку інфекції, (це — локальна імунна реакція організму на інфекцію), ви звужуєте судини та перекриваєте кисень. І таким чином не даєте імунологічним препаратам надійти до місця осередку боротьби з інфекцією. Ви отримуєте гарний косметичний ефект — білизну очей, але при цьому посилюється інфекційність очної поверхні, посилюється запалення, — попереджає Сергій Лупир.

І нагадує: найправильніше — спершу проконсультуватись із лікарем, який призначить необхідні для лікування краплі. В аптеці можна лише вибрати ті, які будуть прийнятними за ціною, але однакові за ефективністю.

— Вибирати краплі ті, що не містять консервантів. Консервант за великим рахунком та сама отрута, тільки для дрібних бактерій. А наші клітини ті самі мікроорганізми. Тому консервант може мати для них легку або виражену токсичну дію на поверхню ока. Як правило, завжди на обгортці зазначено, є консерванти чи ні, і які вони мають склад. Адже є агресивні консерванти, а є неагресивні. Та й сама людина може бути як сприйнятлива до цих консервантів, так і несприйнятлива. В останньому випадку дієва речовина є кращою, ніж консервант, який знаходиться у складі цих очних крапель. Застосування будь-якого препарату виправдане, якщо очікуваний ефект просто або значно перевершує можливі ускладнення, — наголошує офтальмолог.

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Профілактика ГРВІ
Захисні заходи в сезон ГРВІ та ГРЗЛікарські препар...
С-реактивний білок при ГРВІ
Що таке С-реактивний білокАналіз на С-реактивний б...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама