Офтальмолог розповів, як за допомогою смартфона визначити у дитини катаракту

Кандидат медичних наук Сергій Лупир радить надаватиме значення будь-якій цятки, яку можна розглянути на очному дні
Визначити візуально катаракту можна навіть у новонародженої дитини. Але тільки коли у нього буде лейкорея, або зіниця білого кольору, що трапляється рідко.
— Найчастіше буває обмежена катаракта та її не видно візуально. Тоді я раджу всім батькам робити знімки своїх дітей у темному приміщенні зі спалахом за допомогою звичайного смартфона. Коли спалах швидко спрацював, зіниця не встигла зреагувати й звузитися, ми отримуємо рефлекс очного дна червоного або рожевого кольору. І якщо батьки бачать якісь цятки на тлі рожевого рефлексу на одному оці, чого немає на іншому оці, то це привід звернутися до лікаря. Але темні цятки можуть бути оптичними ефектами, треба перевірити з лікарем, — ділиться лікар-офтальмолог Сергій Лупир.
Нерідко буває і таке, що катаракта має не вроджений характер, а набутий. Найчастіше це пов’язано з травмами, особливо у хлопчиків. До цієї категорії відноситься й токсична катаракта, яка виникає внаслідок вибухів хімічних речовин, якими люблять так балуватися підлітки.
— Іноді виникає ускладнена катаракта, пов’язана з іншими захворюваннями, та не лише офтальмологічними. Причинами її появи можуть стати патології ендокринної або сечовидільної системи, діабет, — каже Сергій Анатолійович.
Читайте також: Сергій Лупир про катаракту