Офтальмолог застеріг, які лінзи можуть спричинити кисневе голодування

Дата створення: 11 Лютого 2022
Дата оновлення: 15 Квітня 2023
Офтальмолог застеріг, які лінзи можуть спричинити кисневе голодування

Носіть іміджеві лінзи з малюнком не більше 4–5 годин на день

Лінзи набагато легше підібрати, ніж окуляри. Особливо в тих випадках, коли для одного ока характерна далекозорість, а іншого — короткозорість, та потрібні відразу «плюс» і «мінус». До того ж контактні лінзи ближчі, ніж окуляри, до ока — вони практично лежать на ньому й стають частиною оптичної системи зору. Тому всі ці ефекти — збільшення, зменшення, зміщення зображення, чи пролапсу — їм не відомі. Якщо враховувати оптику та фізіологію зору, то лінзи для очей краще.

І всі ж контактні лінзи мають недоліки. По-перше, вони вимагають дбайливого догляду. По-друге, мають обмежений термін служби, зазвичай один місяць.

Особливий інтерес у модниць викликають кольорові лінзи, які можна використовувати як додатковий косметичний засіб. Але тут є небезпека: виробники, намагаючись удосконалювати свою продукцію, іноді змінюють колір та малюнок. І для людини це може стати трагедією. Уявіть: усі звикли бачити його з синіми очима, а вони раптом — фіолетові!

— Особливе ставлення потребують іміджевих лінз із малюнком. Вони дуже щільне покриття: візерунок обмежує доступ кисню до ока. Тому понад 4–5 годин їх носити не рекомендується. Інакше можна отримати гіпоксію, тобто кисневе голодування, — розповідає лікар-офтальмолог найвищої категорії, кандидат медичних наук Сергій Лупир.

І радить носити їх обмежений час.

Читайте також: Сергій Лупир: як зберегти здоров’я очей

Avatar photo
Автор: Галина Дегтярьова
Журналіст
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама