Ох Одеса, перлина біля моря: Соvid тобі приніс багато дуже горя…

Ох Одеса, перлина біля моря: Соvid тобі приніс багато дуже горя...

Суха статистика показників захворюваності на COVID-19 в Україні турбує, але розповіді волонтерів про реальну ситуацію «з полів» по-іншому «розкривають очі» на ситуацію…

Волонтер Катерина Ножевнікова на своїй сторінці у ФБ розповіла про будні своєї волонтерської роботи та про реальну ситуацію із захворюваністю COVID-19 в Одесі та області.

По-перше, волонтер розповіла, що місць для пацієнтів із коронавірусом у лікарнях Одеси немає. «У нас реально пекло. Дзвінки шквалом. Місць майже немає – на все місто трохи більше 20, у ручному режимі запихаємо кого куди можна. Беруть лише середню тяжкість. Реанімаційні місця – катастрофа. Черги вже й у стаціонарах, вдома лежать реанімаційні. Вранці родичі однієї пацієнтки знайшли вертоліт за 10 тис дол. для того, щоб транспортувати в інше місто, але місця не знайшли», – описала ситуацію волонтер.

По-друге, волонтер навела приклад кількох ситуацій із життя тих пацієнтів, яким допомагав їхній волонтерський фонд, які підтверджують те, що через високий рівень захворюваності, у системі надання медичної допомоги спостерігається збій і навіть хаос… «Вчора надійшов запит від друзів. Родичі не знають, у якій із двох лікарень знайти близького: грошей їхати немає, допоможіть знайти. Я знайшла. Помер 20.10. Сьогодні 1.11. Як таке може бути? Моя голова відмовляється все це приймати…», – констатує волонтер.

По-третє, Катерина Ножевнікова звертає увагу на те, що такі форс-мажорні обставини з рівнем захворюваності призвели до того, що у пацієнтів не вистачає коштів на лікування, вартість якого є непідйомно високою для більшості пацієнтів. «Я зранку шукаю місце для бабусі, яку дочка «тягне» вже три тижні. Вона вже продала все. Борги 50 тис. Спілкуюсь із лікарем швидкою – пацієнтка термінальна. Зробити нічого не можна. Сатурація 30. Вибачте. Пояснюю доньці, що мама вмирає. Чую крик. Суцільний крик. Прошу сісти з мамою поряд, взяти за руку і просто дати їй спокійно піти», – пише Ножевнікова.

Четвертий аспект, на який звертає увагу волонтер, – великий попит на кисневі концентратори. «Нам концентратори привозять, ми їх миємо, міняємо фільтри і одразу вже видаємо тим, хто стоїть у черзі», – розповіла волонтер.

Наприкінці своєї посади у ФБ волонтер згадала про акцію «антивакцинаторів» і зазначила, що їй дуже важко сприймати інформацію про подібні акції, в які, на її думку, беруть участь люди, які не знають реальної ситуації із захворюваністю та не бачили переповнених лікарень.

«МП» також писала, що за даними на 03.11.2021 р. в Україні добова захворюваність на Соvid-19 зросла майже на 17%, кількість госпіталізацій на «плюс» 46,3%.

Кількість госпіталізованих з діагнозом Covid-19 склала 5935 осіб, що на 46,3% більше, ніж за попередню добу. Кількість летальних випадків за добу – 720. Цей показник на 2,8% більший, ніж показник минулої доби. За попередню добу від коронавірусу в Україні вилікувалися 12 464, що на 4,3% більше, ніж за минулу добу.

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама