Онколог пояснив, як нікотин впливає на ризик раку легень

За даними Всесвітньої організації здоров’я (ВООЗ), щороку тютюн вбиває близько 8 млн людей на планеті. Проте, затяті курці не прагнуть кидати цю згубну звичку. Але чи можна зменшити ризик виникнення захворювань легень?
— Повна відмова від нікотину — це завжди найкращий вибір на користь здоров’я. Але якщо ви менше куритимете, ризик захворіти на рак легень знизиться, — каже американський та італійський онколог Антоніо Джордано, передає італійське агентство АНСА.
На його думку, розвитку раку легень сприяє накопичення канцерогенних речовин, що спричиняють генетичні ушкодження. Якщо ці шкідливі речовини потраплятимуть в організм іноді, отже, і рівень їх руйнації організму буде значно менше.
— Цигарка на тиждень завдає набагато менше шкоди, ніж один раз на день, — наголошує професор Джордано.
Він нагадав, що на розвиток раку легенів, окрім нікотину, впливає багато інших різних факторів, наприклад, вплив пасивного куріння, важких металів або дрібнодисперсного пилу, що спостерігається насамперед у забруднених районах. Велике значення має генетична схильність пацієнтів. Так є курці, які помирають у віці старше 90 років з інших причин. І навпаки, є пацієнти, які за своє життя не зробили жодної затяжки, але при цьому захворіли на рак легенів.
Читайте також: Чим вище забрудненість повітря, тим вищий ризик деменції: вчені