Осіннє рівнодення: перепади настрою, туга та втома

Дата створення: 20 Вересня 2022
Дата оновлення: 16 Квітня 2023
Осіннє рівнодення: перепади настрою, туга та втома

День осіннього рівнодення у цьому році випадає на 23 вересня. Зміна атмосферних умов спричиняє погіршення самопочуття у багатьох людей. Як розпізнати симптоми та коли слід звернутися до фахівця?

Триває два тижні

Хоча цей термін пов’язаний зі здоров’ям, він не є медичним. Проте осіннє сонцестояння можна визначити як сукупність психічних та фізичних симптомів, що свідчать про послаблення організму через погодні умови.

Осіннє рівнодення є точкою відліку, коли через становище сонця коротшає день і подовжується ніч. Це призводить до нездужання, пригніченого настрою, млявості, тривожності. Такий стан зазвичай триває два тижні. Однак якщо депресія та втома зберігаються довше, то йдеться мова про сезонну нудьгу. При легкій течії вона триває від двох до восьми тижнів. Якщо втома спостерігається довше за цей час, необхідно звернутися до лікаря. Можливо, знадобиться лікування антидепресантами.

Осіннє рівнодення: як не сплутати з депресією?

Симптоми осіннього сонцестояння дуже характерні. Найбільш поширеними з них є: безсоння, втома, перепади настрою, апатія, труднощі з концентрацією уваги та прийняттям рішень, підвищення чи втрата апетиту, почуття страху. Зазвичай вони проходять за два тижні.

Як протистояти осінньому сонцестоянню

1. Подбайте про фізичну активність, особливо на відкритому повітрі. Сонячне світло зменшує надмірну сонливість та втому, а перебування в зелених зонах знижує рівень стресу. Фізичні вправи покращують самопочуття, а також підвищують рівень серотоніну в організмі.

2. Їжте свіжі овочі та фрукти (особливо помідори, броколі, капуста, шпинат, морква, банани), цілозерновий хліб, крупи та темний рис, паростки та бобові, риба та жири, багаті на омега-3 кислоти (лосось, тунець). Також добре подумати про правильні вітамінні добавки, особливо вітаміну D3 та вітамінів групи В. Однак якщо знижене самопочуття та супутні симптоми зберігаються тривалий час, варто звернутися за допомогою до фахівця.

Читайте також: Депресія збільшує ризик серцевих захворювань та діабету більш ніж на 30%: дослідження

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама