Ожиріння зменшує тривалість життя на п’ять років: вчені

Ожиріння зменшує тривалість життя на п'ять років: вчені

Дослідники із Північно-Західного університету в Чикаго (США) протягом півстоліття вивчали страхові дані майже 30 000 людей. Фахівці дійшли висновку, що люди з надмірною вагою живуть із поганим здоров’ям на чотири роки довше і помирають на п’ять років раніше, ніж ті, хто не має такої схильності.

Для довгострокового дослідження спочатку, ще у 1960-х та 1970-х роках, були відібрані його учасники. В 2015 року американські вчені знову зібрали дані про них. На той час 13 тисяч респондентів померли. Як виявилось, ті з них, які мали високий індекс маси тіла (ІМТ), прожили до 77, 7 років. Ті, чий ІМТ був помірним, втратили майже два роки життя. А ті, хто ніколи не мав проблем із вагою, помирав у віці 82,3 року.

Фахівці зазначили, що люди з ожирінням частіше страждають на супутні захворювання. Адже, як відомо, надмірна вага викликає запалення та утворення жирових відкладень в артеріях, створюючи навантаження на серце та інші життєво важливі органи. Це і спричинило те, що люди, які мали високий ІМТ, скаржилися на погане самопочуття. Так, респонденти з тяжкою формою ожиріння останні 10,32 року мали проблеми зі здоров’ям, а просто з ожирінням — 9,8 року. У людей із надмірною вагою захворюваність становила 7,22 року в порівнянні з 6,1 року у людей зі здоровою вагою.

Також експерти виявили, що респонденти з ожирінням виплатили на додаткові медичні витрати в середньому були більше на 23 396. Ті, хто страждали надмірною вагою, заплатили трохи менше — близько 12 390 доларів, ніж люди з нормальним ІМТ.

Результати дослідження опубліковані у журналі Американської медичної асоціації JAMA Network Open.

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама