Пацієнти з COVID-19 схильні до високого ризику серцево-судинних захворювань та діабету ІІ типу

Дата створення: 20 Липня 2022
Дата оновлення: 08 Квітня 2023
Пацієнти з COVID-19 схильні до високого ризику серцево-судинних захворювань та діабету ІІ типу

Особлива пильність необхідна протягом перших трьох місяців після одужання. Після цього небезпека ускладнень знижується, вважають вчені з Королівського коледжу Лондона (Велика Британія)

Англійські фахівці вважають, що коронавірусна інфекція є поліорганною, що призводить до активації запальних шляхів і може спричинити низку захворювань. Це найбільш помітно у разі серцево-судинних уражень та цукрового діабету, яким, як відомо, особливо схильні ті хворі, які перенесли COVID-19. Однак довгий час було невідомо, як довго такі пацієнти залишаються у групі ризику.

Співробітники з Королівського коледжу Лондона вирішили це дізнатися та провели дослідження, яке тривало у 2020–2022 роках, за участю 428 000 пацієнтів, які перенесли COVID-19. Для порівняння вони використовувалися медичні записи такої самої кількості здорових людей.

Як показали результати, важка форма коронавірусу була пов’язана із шестикратним збільшенням загальної кількості серцево-судинних діагнозів, включаючи 11-кратне збільшення легеневої емболії, шестикратне збільшення вестибулярних аритмій та п’ятикратне збільшення венозного тромбозу, повідомили дослідники. Однак потім, у період від 4 до 12 тижнів після COVID-19, ризик розвитку одного із серцево-судинних захворювань почав знижуватися. А вже після трьох місяців і року після одужання дорівнював нулю.

Великий ризик пов’язаний із діабетом ІІ типу. Так, хворих на COVID-19 з діагнозом діабет збільшився на 81% і залишався на 27% вище протягом трьох місяців після зараження. Однак потім почало знижуватися.

Це означає, що коронавірусна інфекція пов’язана з високим ризиком розвитку серцево-судинних захворювань та діабету ІІ типу, але лише протягом певного періоду після зараження.

«Одразу після одужання важливо дбати про здоров’я серця та запобігти розвитку діабету завдяки правильному харчуванню та фізичній активності», — пишуть вчені у статті, опублікованій у журналі PLOS Medicine.

Читайте також: Новий варіант «Омікрону» в 4,2 раза стійкіший до мРНК-вакцин

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама