Пальці змінюють колір на холоді під впливом генів: відкриття

Пальці змінюють колір на холоді під впливом генів: відкриття

Зміна кольору пальців на холоді вперше була описана французьким художником Морісом Рейно у 1862 році. Під впливом низької температури пальці спочатку стають білими (ішемія), потім — синіми (синці) та, нарешті, — червоними (гіперемія). Причиною цього є різке скорочення дрібних артеріол. Лише через 161 рік вчені змогли зрозуміти, чому це відбувається.

Опухлі пальці на морозі — спочатку бліді, потім — сині та червоні — є симптомом хвороби Рейно. Причина її розвитку тривалий час залишалася невідомою.

Вчені Науково-дослідного інституту охорони здоров’я Великобританії та Берлінського інституту охорони здоров’я вивчили історії хвороб пацієнтів з хворобою Рейно. У ході дослідження вони виявили відмінності у двох генах. Одним із них був стресовий рецептор ADRA2A, який змушує дрібні кровоносні судини скорочуватися.

— У пацієнтів з хворобою Рейно цей рецептор виявився особливо активним. Це може пояснити спазми судин, особливо у поєднанні з другим виявленим нами геном. Він є фактором транскрипції IRX1, який може регулювати здатність кровоносних судин розширюватися, — пояснив дослідник Майк Піцнер, цитує портал Poradnik Zdrowie.

Експерти сподіваються, що їхнє відкриття сприятиме розробці ефективної терапії. Вони припускають, що можна використовувати вже схвалені препарати, такі як антидепресант миртазапін, який пригнічує функцію ADRA2A.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама