Пандемія COVID-19 знизила розумову працездатність у людей віком від 50 років: дослідження

Вчені Ексетерського університету (Великобританія) провели дослідження, яке показало, що зниження розумової працездатності, особливо в перший рік пандемії, спричинене не інфекцією, а впливом стресу, ізоляції та алкоголю.
Фахівці під час пандемії COVID-19 обстежили понад 3000 добровольців старше 50 років. Всі вони регулярно заповнювали анкети та проходили онлайн психологічні тести.
Було встановлено, що найбільше зниження розумових здібностей відбулося першого року пандемії, із запровадженням локдауна. На думку дослідників, це було пов’язано з тривогою, страхом та невпевненістю, викликаними інфекцією, а також з порушенням звичного способу життя та звичок внаслідок введених обмежень. Дедалі більше людей стали зловживати алкоголем та погано переносили ізоляцію.
Як показало дослідження, погіршення пам’яті спостерігалося і другого року пандемії. Особливо це відчували люди, у яких ще до цього погіршилися розумові здібності.
— Локдаун та інші обмеження під час пандемії COVID-19 справили значний вплив на продуктивність мозку людей віком від 50 років, — стверджує провідний автор дослідження, професор Енн Корбетт, цитує портал Poradnik Zdrowie.
Експерти зазначають, що зниження розумових здібностей у людей старше 50 років збільшує ризик розвитку деменції.
Результати дослідження опубліковані в журналі Lancet Healthy Longevity («Здорове довголіття»).