Парацетамол у поєднанні з алкоголем негативно впливає на печінку

Парацетамол у поєднанні з алкоголем негативно впливає на печінку

Споживання алкоголю негативно впливає на кожний орган тіла. Особливо чутливий до цього токсичного напою шлунково-кишковий тракт: печінка, стравохід, шлунок та підшлункова залоза. 

Є ризик шлункової кровотечі

— Болі в животі, особливо з лівого боку, є однією з найпоширеніших недуг, що спостерігаються після вживання алкоголю. Це відбувається через подразнення слизової оболонки шлунково-кишкового тракту, у результаті чого виникає запалення. Найчастіше це стосується слизової оболонки шлунка. Крім болів у животі, які можуть тривати кілька днів, також можуть виникати нудота і блювота. Алкоголь також послаблює дію нижнього стравохідного сфінктера, що може призвести до втягування вмісту їжі назад у стравохід, що супроводжується печінням у стравоході, так званою печією, — пояснив Варшавського медичного університету (Польща) Матеуш Левандовскі.

У разі запалення слизової оболонки шлунка навіть невелика кількість низьковідсоткового алкоголю може викликати неприємні нездужання. Алкоголь, руйнуючи захисні механізми шлунка, також сприяє розвитку виразкової хвороби. За відсутності адекватного захисту кислий вміст шлунка ушкоджує слизову оболонку. Регулярне вживання алкоголю також збільшує ризик шлункової кровотечі та навіть його перфорації, що може вимагати хірургічного втручання.

Чому не слід пити парацетамол

Алкогольні напої також призводять до ожиріння печінки, яка є органом, який найбільше бере участь у метаболізмі етанолу. Він може спричинити розвиток цирозу печінки.

— Не можна забувати і про негативний вплив алкоголю на підшлункову залозу. Його регулярне вживання може призвести до гострого та хронічного панкреатиту. Симптомами є сильні болі, що локалізуються в епігастрії. За гострого запалення летальність становить до 15%, — попереджає експерт, цитує портал Medonet.

При виникненні болю в шлунку не варто одразу тягнутися за знеболювальними препаратами. Парацетамол у поєднанні з алкоголем негативно впливає на печінку. Нестероїдні протизапальні препарати, такі як ібупрофен, можуть посилити запалення слизової оболонки.

Симптоми після вживання алкоголю зазвичай зникають спонтанно та не потребують спеціалізованого лікування. При гастриті лікар може призначити препарати, що пригнічують секрецію шлункової кислоти. Однак у разі тривалого болю, шлунково-кишкових кровотеч, лихоманки слід негайно звернутися до лікаря.

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Вітаміни при ГРВІ
Які вітаміни найчастіше призначають при ГРВІВітамі...
Лікування ГРВІ в домашніх умовах
Симптоми ГРВІЯк лікувати ГРВІ в домашніх умовах — ...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама