Пародонтит є ознакою прихованого діабету у кожного п’ятого хворого

Дата створення: 18 Листопада 2022
Дата оновлення: 21 Квітня 2023
Пародонтит є ознакою прихованого діабету у кожного п'ятого хворого

Згідно з даними Італійського суспільства пародонтології та Імплантологія (SIdP), пародонтит, або запалення ясен, є частим ускладненням у хворих на цукровий діабет. Однак у 20% пацієнтів пародонтит вказує на прихований діабет

Цукровий діабет може вразити багато тканин органів, такі як серце, нирки та очі. Він може вплинути на пародонт, або тканини ясен, які оточують зуб та утримують його в альвеолі. Як правило, це запалення ясен вказує на уповільнення метаболізму, який передує розвитку цукрового діабету.

— Ті, хто схильний до пародонтиту, можуть мати переддіабет, — пояснює професор пародонтології Туринського університету Маріо Айметті, передає інформаційне агентство ANSA.

Експерт радить таким пацієнтам здати аналіз крові на глікований гемоглобін. З іншого боку, стоматологи повинні пам’ятати, що у 54% випадках пародонтит може вказувати на переддіабет.

— Дуже важливо виявити захворювання на ранній стадії та направити пацієнта до лікаря. Він призначить лікування, що допоможе знизити ризик ускладнень, які виникають під час цукрового діабету, — каже Айметті.

Читайте також: Пародонтит підвищує ризик серцево-судинних захворювань: стоматологи

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама