Пасмо волосся немовляти дозволяє діагностувати аутизм з точністю до 81%

Пасмо волосся немовляти дозволяє діагностувати аутизм з точністю до 81%

Вчені біотехнологічної компанії LinusBiо (США) розробили універсальний тест. Він сканує одне пасмо волосся на наявність ознак металів, таких як свинець та алюміній, які характери для цього психічного розладу

На даний момент немає методів, які дозволяють діагностувати аутизм. Лікарі повинні покладатися на історію розвитку та поведінку дитини. У США захворювання виявляється у дітей лише у віці чотирьох років, у Великобританії — близько шести років. Американські вчені вважають, що створений ними тест допоможе у ранній діагностиці захворювання.

— Аутизм у середньому діагностується у віці чотирьох років, коли мозок уже розвинений. Ми можемо виявити його за допомогою одного сантиметра волосся,  — сказав генеральний директор компанії Маніш Арора в інтерв’ю NBC News.

Для тесту вчені використовують лазер. Спершу він видаляє поверхневий шар волосся, а потім запускається вздовж нього і вимірює 650 точок сантиметра локона на наявність таких металів, як свинець, кадмій, миш’як, цинк та мідь. Високі рівні цих речовин спостерігаються у волоссі аутичних дітей. Після цього результати обробляються комп’ютерною програмою щодо виявлення закономірностей, які вказують на аутизм.

Вчені протестували свій метод на пасмах волосся 220 японських немовлят, яким було близько місяця. І порівняли їх із клінічною діагностикою аутизму, яка була проведена, коли дітям було близько чотирьох років. Виявилося, новий тест зміг ідентифікувати захворювання з точністю до 81%.

Результати були опубліковані в Journal of Clinical Medicine («Журнал клінічної медицини»).

Читайте також: Психічні розлади підвищують ризик деменції у 4 рази

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама