Передопераційна імунотерапія дозволяє зменшити рецидив раку легені на 80%

Дата створення: 08 Червня 2022
Дата оновлення: 21 Квітня 2023
Передопераційна імунотерапія дозволяє зменшити рецидив раку легені на 80%

На Конгресі Американського товариства клінічної онкології (ASCO) був представлено унікальний метод лікування. Він передбачає поєднання імунотерапії та хімієтерапії, що вводиться до операції (неоад’ювант), на ранній стадії онкологічного захворювання

Вчені провели дослідження, під час яких хворим з неоперабельним дрібноклітинним раком легені було призначено комбінацію ніволумабу, імунонкологічної молекули та хімієтерапії.

Як показали результати, у пацієнтів після такого лікування ризик рецидиву знизився на понад 80%. Також на конгресі ASCO також були представлені трирічні результати подвійної імунотерапії, при якій 27% хворих з метастатичним недрібноклітинним раком легені залишалися живими протягом трьох років, тоді як після проходження хімієтерапії їх кількість не перевищувала 19%.

Результати дослідження CheckMate-816, в якому взяли участь 358 пацієнтів, можуть призвести до зміни принципів лікування на ранній стадії. На сьогоднішні хірургічне втручання вважається єдиним інструментом досягнення остаточного лікування. Однак у 30–35% пацієнтів після операції розвивається рецидив, що підтверджує сильну потребу у додаткових варіантах. Якщо операції передує ніволумаб та хімієтерапія, можна отримати регресію пухлини та потенційну виліковність пацієнта. А при метастатичної патології терапія дозволяє досягти тривалої ремісії.

Читайте також: Рак молочної залози лікуватимуть консервативно: вчені

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама