Передозування парацетамолом може спричинити ураження печінки

Парацетамол є одним із найбільш широко використовуваних знеболювальних засобів у світі. Він діє швидко: покращення зазвичай спостерігається через 15–30 хв після прийняття. Однак важливо пам’ятати, що парацетамол — це ліки, які тільки бореться з симптомами, не впливаючи на причину.
При застосуванні терапевтичних доз парацетамол не викликає побічних ефектів, але небезпечне його передозування. Вона може статися при використанні різних ліків, які містять парацетамол.
Симптоми передозування парацетамолу
- Нудота, блювання, біль у животі;
- надмірна сонливість, швидка стомлюваність;
- надмірне потіння;
- відсутність апетиту;
- тривожність.
Ці симптоми можуть з’явитися через кілька годин після приймання останньої дози. Вони можуть призвести до серйозного ураження печінки. Тому при погіршенні самопочуття слід звернутися до лікаря.
Слід пам’ятати, що припустима добова доза парацетамолу у дорослих становить 325–100 мг, а в дітей віком — 10–15 мг/кг маси тіла. Максимальна добова доза становить 4 г для дорослих та 80 мг/кг маси тіла для дітей. Також важливо пам’ятати інтервал між прийманням кожної таблетки: він повинен становити щонайменше 4–6 годин. Без консультації з лікарем парацетамол для знеболювання слід приймати щонайбільше 5 днів.
У дітей віком до двох років парацетамол слід застосовувати лише за рекомендацією лікаря.