Перехід на зимовий час викликає частіші серцеві напади: експерт

У ніч із 28 на 29 жовтня Україна перейде з літнього на зимовий час. Стрілки годинників будуть переведені о 4:00 ранку. Робиться це для більш продуктивного використання світлового дня та економії електроенергії. Однак такі зміни можуть мати негативні наслідки для здоров’я людини.
— Біологічний годинник синхронізується за сонячним циклом «світло-темрява». Він визначається обертанням землі навколо своєї осі, внаслідок чого виникає циклічність дня і ночі та задає біологічний годинник людини, — пояснює професор психології Університету SWPS (Польща) Іскра-Голец, цитує портал Poradnik Zdrowie.
Зміна сонячного циклу, на думку професора, може спричинити такі погіршення організму.
- Недостатній сон;
- зниження продуктивності;
- часті серцеві напади;
- Висока аварійність на дорозі.
Зміна часу може викликати порушення сну терміном кілька днів, що відбивається на загальному самопочуттю.
Крім того, експерт вважає, що переведення часу підвищує ризик скорочення тривалості життя. Дворазова зміна часу рік, восени та навесні, призводить до того, що людина може почуватися розбитою протягом декількох днів.
Під час відкритих громадських консультацій у країнах-членах ЄС у 2018 році 84% респондентів виступили проти зміни часу. Тоді було підготовлено проєкт директиви про відмову від переведення часу в країнах ЄС. Він досі перебуває на розгляді у Європейському Союзі.