Перевтома викликає розвиток деменції навіть у молодих: лікар

Перевтома викликає розвиток деменції навіть у молодих: лікар

Дослідження показали, що захворювання, пов’язані з відкладенням амілоїдних бляшок, такі як хвороба Альцгеймера, виникають внаслідок стресу та перевтоми та рідко зумовлені зовнішніми факторами. Це говорить про те, що зміна способу життя може стати найкращим профілактичним засобом проти деменції.

— Люди середнього віку дуже активні у професійному плані. Вони часто схильні до стресів. Часта схильність до них може викликати розвиток деменції навіть після 35 років. Зовсім інший сценарій життя у представників молодого покоління. Вони прагнуть підтримувати баланс між роботою та особистим життям, — розповідає доктор медичних наук Ягеллонського університету (Польща) Ольга Мільчарек в інтерв’ю Medonet.

Щоб подбати про мозок, досить запам’ятати прості правила.

— Насамперед слід уникати стресу. Мозок дуже сприйнятливий до нього. Занадто сильна напруга запускає секрецію токсичних гормонів, таких як катехоламіни, які ушкоджують багато структур організму. Щобільше, стрес викликає спазм судин, що може спричинити розвиток серцевого нападу, — попереджає лікар.

Також необхідний рух. Це не означає, що треба цілодобово тренуватися у спортзалі. Достатньо помірної фізичної активності.

Харчування також впливає на роботу мозку. Наприклад, омега-кислоти, вітаміни групи В, вітамін D, лецитин підтримують нервові клітини. А ось суворі дієти шкодять мозку. Тому намагайтеся дотримуватись різноманітного, збалансованого харчування.

Дослідження підтверджують, що з правильного функціонування мозку важливо іноді отримувати позитивний стимул. Намагайтеся зосередитись на тому, що вам подобається, наприклад, на квітах. Це допоможе не лише покращити настрій, а й зберегти здоров’я мозку.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама