Перші ознаки хвороби Альцгеймера можна побачити після 30 років

Дата створення: 28 Березня 2022
Дата оновлення: 21 Квітня 2023
Перші ознаки хвороби Альцгеймера можна побачити після 30 років

Для цього достатньо зробити аналіз крові

Дослідники з університету Бостона (США) вивчили дані, отримані від фахівців Фрамінгемського дослідження серця. Вони виявили зв’язок хвороби Альцгеймера з різними факторами ризику серцево-судинних захворювань та діабету у пацієнтів трьох вікових груп: 35–50 років, 51–60 років та 61–70 років.

Вчені виявили, що у респондентів першої вікової групи, 35–50 років, був високий рівень тригліцеридів у крові та низький — ліпопротеїдів високої щільності (ЛПЗЩ), або так званого «хорошого» холестерину.

— Підвищення концентрації тригліцеридів на 15 мг/дл вказує на збільшення ризику розвитку хвороби Альцгеймера на 15%, — прокоментувала провідний автор дослідження доктор Ліндсі Фаррер, передає PoradnikZdrowie.pl

Як зазначає експерт, високий рівень тригліцеридів у такому віці вказує на ймовірність появи метаболічних розладів, які згодом можуть спричинити недоумство.

У вікових групах такого взаємозв’язку немає. Фахівці відзначають це тим, що багато її учасників приймали препарати, що знижують рівень холестерину. Але у респондентів 51–60 років виявився високий рівень цукру.

— Підвищення рівня цукру в крові на кожні 15 пунктів збільшує ймовірність розвитку хвороби Альцгеймера у літньому віці на 14,5%, — пояснила Ліндсі Фарер.

На думку дослідників, із раннього віку необхідно контролювати ці біохімічні показники. Тоді лікування на ранній стадії може знизити не тільки появу недоумства, але діабету ІІ типу та серцево-судинних захворювань.

Результати дослідження були опубліковані в журналі Альцгеймер і деменція (Alzheimer’s & Dementia: The Journal of the Alzheimer’s Association).

Читайте також: Хвороба Альцгеймера

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама